Firefighter Combat Challenge Germany

Startliste | Firefighter Challenge

Startliste

31.08.18, 10:00: 12. Berlin Firefighter Combat Challenge, Berlin

Laufnummer Startnummer Team Vorname Nachname Mitglieder
1M001 TFA Team Berlin Hardy Cymara
M002 FCC Team Lehre Sven Rockar
2M003 Team-LDS Benjamin Schimmeck
M004 bomberos locos Julian Löffler
3M005 TFA Team FeuerKrebs Lukas Leinenbach
M006 Team Südbaden Johannes Steinebrunner
4M007 FCC-Team Feuerwehr Weil am Rhein Daniel Nordmann
M008 FCC Team Seukendorf Thomas Murillo Merino
5M009 Fishtown Fighter Roman Bergmann
M010 Team Kornwestheim Philipp Sacher
6M011 Wäller Firefighter Rennerod Robin Schmidt
M012 TFA Team Altmark Uwe Schlonsak
7M013 TFA Mönchenglabach Jason Katz
M014 Feuerwehr Unna Steffen Menzel
8M015 FFW Barmbek Hamburg Christian Schmuck
M016 Sporting Firefighters Gronau (Leine) Mirco Feuerhack
9M017 TFA Mönchenglabach Dominik Reinders
M018 Fehnfighters Marius Wolters
10M019 TFA Team sauerland Sven Bartelt
M020 FCC Team Hochrhein Georg Troschier
11M021 Fishtown Fighters FF Marc Schulte
M022 FCC Team Seukendorf Nico Rimböck
12M023 Rangau Firefighters Johannes Winkler
M024 FireSports Bergstrasse Tobias Beck
13M025 Hafenkanten Marcus Gediga
M026 Team Südbaden Jonas Bähr
14M027 Wäller Firefighter Rennerod Benedikt Maihöfer
W001 Team Kornwestheim Antje Grochau
15W002 TFAXCROSS GERMANY MELANIE RUDLOFF
W003 TFA Team Nürnberg Dorothea Friedrich
16W004 TFA Team Lübben Anja Hartmann
W005 TFA Team Nürnberg/ FCC Tonsberg Vera Licha
17W006 Team Kornwestheim Anja Ludwig
W007 TFA Team Berlin Meghann Krüger
18W008 TFA Team Nürnberg/ FCC Tonsberg May Tømmervold
W009 Central York Fire Amber Bowman
19M028 Fishtown Fighters Cordt Swieder
M029 FCC Team Lehre Kai Grabowski
20M030 FireSports Bergstrasse Nicholas Beck
M031 bomberos locos Hendrik Ostendorf
21M032 Fishtown Fighters Christopher Schmidt
M033 Firebears Freising Benedikt Schnürer
22M034 TFA Team Lübben Ingo Pietsch
M035 TFA Team Lübben Nico Päper
23M036 Team Südbaden Peter Joba
M037 FCC Team Seukendorf Patrick Märkl
24M038 Feuerwehr Frankfurt am Main Jan-Philipp Jubel
M039 _TEAM_2380 Carsten Jensch
25M040 Team Südbaden Peter Seider
M041 Team GB Stuart Long
26M042 Rangau Firefighters Stefan Janker
M043 Sporting Firefighters Gronau (Leine) Wilhelm Raulfs
27M044 TFA Team FeuerKrebs Domenik Fischer
M045 _TEAM_2155 Kai Salow
28M046 Badass Oldies Wayne Bastow
M047 bomberos locos Juan Carlos Duque Caballero
29M048 FCC Team Seukendorf Maurice Strauss
M049 Team Kornwestheim Yannick Beck
30M050 BFRA BRN 0317 Martin Repnack
M051 _TEAM_2405 Thomas Albert
31M052 TFA Team Bilshausen Thorsten Schalcher
M053 FCC Team Lehre Lukas Müller
32M054 FCC Team Lehre Dennis Warneboldt
M055 Sporting Firefighters Gronau (Leine) Pascal Bruns
33M056 TFA TEAM STRASBOURG Olivier Wiss
M057 TFA Team Göttingen Tobias Mühlhoff
34M058 Pfaffenhofen Stefan Erhardt
M059 Team-LDS Markus Szolkovy
35M060 FCC Team Seukendorf Matthias Weickmann
M061 Höhenretter Olaf Stracke
36M062 _TEAM_2485 Tino Schwurack
M063 TFA Team Berlin André Kühne
37M064 TFA Team Berlin Mike Weikamm
M065 FCC Team Gemany Sebastian Rückel
38M066 Sporting Firefighter Gronau Leine Simon Feuerhack
M067 TFA Team Strasbourg Maxime Sattler
39M068 Waschbär Christian David
M069 Firebears Freising Wolfgang Stark
40M070 Team Südbaden Rico Paulusch
M071 TFA Norbert Holst
41M072 _TEAM_2480 Tobias Fröhlich
M073 FCC Team Eifel Tom Popp
42M074 Nordsee Firefighter Marc Albers
M075 TFA Team Berlin Alexander Sader
43M076 TFA Team Leinetal Michael Güth
M077 FIREFIGHTER CHALLENGE TEAM LUXEMBURG Marc Horper
44M078 FCC-Team Feuerwehr Weil am Rhein Raffael Rimkus
M079 TFA Team Berlin Jens Klink
45M080 FireSports Dortmund Jörg Dombrowski
M081 TFA TEAM LÜBBEN Robert Lehmann
46M082 Team GB Michael Joseph
M083 TFA Team Sauerland Uwe Heise
47M084 Fishtown Fighters Mike Oberender
M085 TFA Team Berlin Kreuzberg Olov Ludwig
48M086 Fishtown Fighter Alexander Knuschke
M087 Pfaffenhofen Ralph Kinhackl
49M088 Nordsee Firefighter Carsten Janßen
M089 Fishtown Fighter Michael Bartmann
50M090 Flughafenfeuerwehr Stuttgart Thomas Heinold
51T001 Der Meyer und der Schratt Adrian Schratt Alexander Meyer
T002 Team-LDS Markus Szolkovy Pascal Zimmat
52T003 Fishtown Fighters FF Laura Andres Marc Schulte
T004 _TEAM_2421 Ina Düll Claudio Polzin
53T005 Team Tangerhütte Janine Steinig-Pinnecke Gordon Müller
T006 6... 12... Potsdam Benjamin Schimmeck Marie Schumann
54T007 FCC Team Lehre Mareike Müller Lukas Müller
T008 TFA Norbert Holst Torsten Steinke
55T009 TFA TEAM STRASBOURG WISS Olivier Maxime Sattler
T010 TFA Team Sauerland Young and Old Uwe Heise Sven Bartelt
56T011 Old Lion Thomas Heinold Vincent Heiligenstein
T012 FCC Team Lehre Lukas Müller Kai Grabowski
57T013 Team Tangerhütte II Johannes Meschke Chris Stekla
T014 6301 White Lake City Christian Borchert Tim Schülzke
58T015 TFA Team Wahlsburg Björn Husemann Manuel Herbold
T016 Probie´s Tobias Jahn Tim Eric Höhne
59T017 Fishtown Fighters FF Marc Hübler Kilian Wahlers
T018 Fishtown Fighters FF Christopher Schmidt Marc Schulte
60T019 BFRA BRN 0317 Martin Repnack Paul Brettschneider
T020 Pfaffenhofen 2 Ralph Kinhackl Stefan Erhardt
61T021 The Steel Giants Mateusz Okbi Tobias Fischer
T022 FCC Team Eifel Michael Ackermann Jan Offenberg
62T023 Pfaffenhofen Andreas Jüsche Adrian Schratt
T024 TFA Team Berlin 99 Erbe Martin Mirko Wulf
63T025 Fire Lions Miroslav Michlovsky Jan Pipis
T026 TFA Team Göttingen Nils Fröhlich Niels Bessert
64M091 FCC Team Hochrhein Michael Büttner
M092 FCC Team Berlin Hellersdorf Alexander Tittelbach
65M093 FCC-Team Roche Basel Rafael Flückiger
M094 Fire Lions Miroslav Michlovsky
66M095 Gü?bacher Firefighter Patrick Häfner
M096 FireSports Dortmund André Dupont
67M097 FireSports Dortmund Oliver Moj
M098 Team GB Dave Budge
68M099 TFA Team Göttingen Jan Hinderer
M100 FF Blankenburg Mike Hoppe
69M101 FCC-Team Feuerwehr Weil am Rhein Marco Fradinger
M102 Team Südbaden Nils Jenne
70M103 Tfa-Taem Berlin Thorsten Steinke
M104 Fishtown Fighter Mathias Gahl
71M105 The Steel Giants Mateusz Okbi
M106 FCC Team Hochrhein Dominik Wiesler
72M107 Team-LDS Pascal Zimmat
M108 Team Südbaden Adnan El Ajouz
73M109 TFA TEAM STRASBOURG Vincent Heiligenstein
M110 Pfaffenhofen Adrian Schratt
74M111 FCC-Team Roche Basel Gerd Müller
M112 Team GB Rob Budge
75M113 _TEAM_2481 Michael Ackermann
M114 FCC Team Eifel Jan Offenberg
76M115 Pfaffenhofen Andreas Jüsche
M116 TFA Team Berlin Mirko Wulf
77M117 TFA Team Berlin Daniel Schimank
M118 TFA Team Berlin Tino Töpfer
78M119 Fire Lions Jan Pipis
M120 Fishtown Fighter Nico Kleinert
79M121 Lions Den Germany Philipp Kaiser
M122 TFA Team Berlin Martin Erbe
80M123 TFA Team Göttingen Niels Bessert
M124 TFA Team Göttingen Jan Krummacker
81M125 TFA Team Göttingen Nils Fröhlich